top of page

E- EĞİTİM  NEDİR?

Uzaktan eğitim; zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüse/okula/dershaneye/kursa gelme zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan bilgisayar teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği ve görüntüleyebileceği, günümüz şartlarında eğitim ve öğretimin hızla bilgisayar ortamında geçtiği akılcı, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemidir.  

 

Uzaktan eğitim; bir açık öğretim sistemi ya da örgün öğretimin yanında başvurulan ikinci sınıf bir öğretim sistemi değildir. Aksine yıllardır ileri düzey gelişmiş ülkelerde uygulanan ve en yeni ölçme ve değerlendirme metotları kullanılan, en modern donanıma sahip eğitim sistemidir.  

 

NEDEN UZAKTAN EĞİTİM? VE EĞİTİMİN AVANTAJLARI NELERDİR?  

Uzaktan eğitim;  

 • Öğrenci merkezlidir.  

 • Fırsat eşitliği sunar.  

 • Fiziksel engelli öğrencilere eğitim imkanı sağlar.  

 • Zaman ve mekandan bağımsızdır.

 • Coğrafi ve bölgesel engelleri ortadan kaldırır.  

 • Eğitim ve Öğretim ortamına 7/24 erişim olanağı sağlar.  

 • İşte çalışmak zorunda olan kişilerin öğrenimlerine devam edebilmesini sağlar.  

 • Bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde erişme imkanı sağlar.  

 • Yüz yüze eğitimde gereken ulaşım, barınma, konaklama, beslenme gibi ek harcamaları ortadan kaldırır.  

 • Öğretim elemanlarıyla etkileşimli ve dinamik bir öğrenme süreci yaşatır.  

 • Uzaktan Eğitim mekandan bağımsız olması yönüyle öğrencilerin internet erişimi olan her hangi bir yerden istedikleri kalitede eğitim almalarına olanak sağlar.  

 

UZAKTAN EĞİTİM ÖZELLİKLE KİMLER İÇİN UYGUNDUR?  

Uzaktan Eğitim herkes için uygundur ve örgün eğitim sisteminin dezavantajlarının pek çoğunu ortadan kaldırır. Yaşam düzeninizi değiştirmeksizin eğitim görme hakkı verir.  

 

Örgün öğretimde bulunan;  

Maliyet (İl dışından gelen öğrenciler için yurt, öğrenci evi vb. harcamalar)  

Ulaşım güçlüğü  

Farklı bir ülkede yada şehirde öğretim görme engeli  

Bedensel engeller  

İş hayatı ya da kurulu bir yaşam düzeninin bozulması gibi dezavantajlar uzaktan eğitim sisteminde herhangi bir sorun yada problem teşkil etmemektedir. Tam aksine avantaj sağlamaktadır.

 

Bir yandan iş hayatınıza yada farklı aktivitelerinize devam ederken diğer yandan derslerinizi takip edip ulaşım sıkıntısı veya okul vb yerlere gitmeden hayatınızı devam ettirebilirsiniz.    

 

UZEP Online Eğitim Platformu, tüm seviyedeki eğitim çözümleri ile yıllardır hizmet vermekte olan bir yazılım kuruluşudur. Uzaktan eğitim hakkındaki tüm soru ve sorunlarınız için Size yardımcı olmak bizim vazifemizdir; Lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyiniz. 

 

Saygılarımızla.  

bottom of page